Вживання овочів, фруктів та зелені допомагає уникнути хвороби Альцгеймера – дослідження

Наш висновок про те, що менша кількість ознак хвороби Альцгеймера пов’язана з вживанням більшої кількості зелених листових овочів, обґрунтовано мотивує людей замислитися над тим, щоб додати більшу кількість цих овочів до свого раціону, — зазначив автор дослідження Пуджа Агарвал.

Менша кількість ознак хвороби Альцгеймера пов’язана з вживанням більшої кількості зелених листових овочів, обґрунтовано мотивує людей замислитися над тим, щоб додати більшу кількість цих овочів до свого раціону

Відповідно до нового дослідження, проведеного Університетом RUSH у Чикаго, у людей, котрі їдять зелені листові овочі, фрукти, цільнозернові продукти, оливкову олію, боби, горіхи та рибу, у мозку може бути менше білків, пов’язаних із ризиком хвороби Альцгеймера, ніж у тих, які не вживають ці продукти.

Дослідники вивчили, наскільки точно люди дотримувалися дієти MIND і середземноморської дієти. Попри схожість, середземноморська дієта рекомендує овочі, фрукти та три або більше порцій риби на тиждень, тоді як дієта MIND віддає перевагу зеленим листовим овочам, таким як шпинат, капуста і листова капуста, поряд з іншими овочами.

Окрім цього, дієта MIND також віддає пріоритет ягодам над іншими фруктами й рекомендує одну або кілька порцій риби на тиждень. Обидві дієти рекомендують невелику кількість вина.

Експерт додав, що ці результати дійсно вражають.

John Dou