Ця звичка може захистити від хвороби Альцгеймера: вчені

09 марта 11:43GreenPost

Від хвороби Альцгеймера та деменції ліки поки що не знайдено. Проте фахівці рекомендують у профілактичних цілях тренувати мозок якнайчастіше. Одним з ефективних заходів є читання книг. Це розвиває пізнавальні здібності та позитивно впливає як на епізодичну, так і на робочу пам'ять, які з віком погіршуються.

Вчені Інституту передових наук та технологій Бекмана при Університеті Іллінойсу (США) провели дослідження за участю 76 осіб віком від 60 до 79 років. Всі вони отримали iPad, які були оснащені спеціальними додатками. Це дозволяло вченим слідкувати за прогресом читання респондентів.

Експерти подбали про те, щоб запропоновані літнім людям книги були цікавими та різноманітними. Усіх учасників поділили на дві групи. Учасники першої читали книги по 90 хвилин на день, учасники другої, контрольної групи — розгадували кросворди та ребуси. Експеримент тривав вісім тижнів.

Когнітивні можливості піддослідних перевірялися на початку дослідження та після. Як виявилося, читання книг значно покращило епізодичну та робочу пам'ять учасників, ніж розгадування кросвордів.

— Можливо, читання книг, що захоплюють, є найкращим способом довше насолоджуватися психічним здоров'ям та запобігати симптомам хвороби Альцгеймера, — зазначила автор дослідження, доктор Елізабет Стайн-Морроу, цитує портал Medonet.

John Dou