Як вберегти зубну емаль від карієсу?

14 сентября 09:29nk.org.uaЗдоровье

Зберегти зубну емаль допоможе суворий контроль харчування - відмовтеся насамперед від вживання великої кількості продуктів, що містять цукор. Солодке середовище, яка створюється в ротовій порожнині, є сприятливим для розмноження хвороботворних мікроорганізмів.

Газовані напої через кислоти, які в них міститься, можуть викликати руйнування зубної емалі, тому їх вживати не рекомендується взагалі. Колір зубної емалі можуть змінити кава і шоколад, червоне вино і деякі ягоди, тому після їх вживання потрібно або ретельно полоскати рот, або чистити зуби. Жовті зуби найчастіше зустрічаються у курців - нікотиновий наліт і смоли, які містяться в сигаретах, змінюють білосніжне забарвлення емалі на коричневе, а іноді навіть чорне.

Щоб забезпечити здоров'я зубної емалі, важливо дотримуватися правил гігієни, тобто регулярно чистити зуби. Вранці і ввечері обробляйте їх підходящою по жорсткості зубною щіткою, користуючись профілактичною пастою. Очищайте зуби ретельно, приділяючи на кожну процедуру не менше 3-5 хвилин. Раз на день використовуйте зубну нитку для того, щоб видалити залишки їжі між зубами. Після їжі корисно зрошувати ротову порожнину спеціальними ополіскувачами з антисептичними властивостями.

Зберегти зубну емаль вам допоможе дбайливе ставлення до неї - зубні пасти не повинні містити абразивних частинок, які можуть подряпати поверхню. Тому і від використання зубних порошків теж слід утриматися. Домашні методи відбілювання порушують структуру емалі, тому не счищайте наліт сіллю, крейдою, активованим вугіллям та іншими підручними засобами.

Хімічний вплив на зубну емаль надають кислі соки (їх потрібно пити через трубочку), поєднання гарячих і холодних продуктів в одному прийомі їжі (не можна допускати контрасту температур). Не можна відкривати зубами пляшки і гризти ними горіхи, намагайтеся поводитися з емаллю дбайливо. Якщо ви скрегоче зубами, то зверніться до лікаря, щоб з'ясувати причину і позбавляйтеся від цієї звички. Періодично відвідуйте стоматолога, щоб контролювати стан зубів.