Зеленський провів розмову з главою Єврокомісії: деталі

18 ноября 06:39RSS feed nk.org.ua

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, повідомили на Банковій.

Деталі

“Глава держави поінформував співрозмовницю про розвиток безпекової ситуації на сході нашої країни у зв’язку з напругою навколо українських кордонів, а також про зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання. Володимир Зеленський подякував за непохитну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави, зокрема за тверді сигнали, які висловила Урсула фон дер Ляєн під час нещодавнього візиту до Вашингтона”, — повідомили в Офісі Президента.

Сторони обговорили загострення ситуації на європейсько-білоруському та українсько-білоруському кордонах. Співрозмовники констатували, що ця ситуація є гібридною атакою, яка вимагає спільних зусиль та взаємодії.

На Банковій зазначили, що: “Президент України поінформував очільницю Європейської комісії про кроки, які здійснює наша держава з метою посилення безпеки на українсько-білоруському кордоні. У цьому контексті було обговорено шляхи розширення співпраці між Україною та Євросоюзом у міграційній сфері та можливості залучення допомоги ЄС для облаштування українсько-білоруського кордону”.

Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн також детально обговорили питання енергетичної безпеки Європи. У цьому зв’язку Президент України вкотре наголосив, що проект “Північний потік-2” є насамперед безпековою загрозою для всієї Європи.

Глава Української держави представив низку пропозицій, спрямованих на запобігання енергетичній кризі у Європі. Зокрема, співрозмовники обговорили ідею щодо створення регіональної платформи зі зміцнення енергетичної безпеки. Президент України наголосив, що “наша держава готова зменшити вартість транзиту газу своєю територією та надати власні підземні сховища для зберігання стратегічного резерву палива”.

Володимир Зеленський висловив подяку ЄС за виплату наприкінці жовтня другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро в межах реалізації домовленостей, досягнутих під час 23-го Саміту Україна — Європейський Союз.

У свою чергу очільница Єврокомісії зазначила у Twitter, що: “Підтвердила президенту Володимиру Зеленському нашу повну підтримку і допомогу Україні, її суверенітету і територіальної цілісності. Розділили оцінку того, що ситуація на білорусько-польському кордоні є гібридною атакою”, — написала вона.

При цьому вона додала, що ЄС і Україна продовжать співпрацю в галузі енергетики, а саме постачання і зберігання газу, поновлювані джерела енергії, ефективність.

John Dou