Вісім країн втратили право голосу в ООН через фінансові борги

13 января 07:56NK

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш направив Генасамблеї ООН листа зі списком країн, які втрачають право голосу через заборгованість перед організацією, повідомляє AFPз посиланням на документ.

Згідно з Хартією ООН, країна більше не може голосувати, якщо її борги перед організацією досягають суми, яку та мала заплатити протягом двох попередніх років.

Зокрема, права голосу втратили Іран, Венесуела, Судан, Антигуа і Барбуда, Конго, Гвінея, Папуа-Нова Гвінея та Вануату.

Мінімальна сума, яку Іран має виплатити ООН для відновлення у праві голосу, перевищує $18 млн, пише Коммерсант. У 2021 році країна вже втрачала право голосу через борги. Тоді Іран стверджував, що не може сплатити мінімальний внесок через санкції США, а після переговорів Мінфін США розморозив потрібну суму.

Для Судану ООН визначила внесок $300 000, для Венесуели – $40 млн.

МЗС Ірану заявило, що не здатне погасити борг «через гнітючі та незаконні санкції США». Відомство закликало Гуттеріша та секретаріат ООН «взяти до уваги особливі умови», в які поставлені країни під обмеженнями, та сприяти їм у платежах.

Ще три країни накопичили заборгованість, але можуть продовжувати голосувати, оскільки борг утворився «через умови поза контролем» країни-члена ООН. Йдеться про Коморські острови, Сан-Томе і Прінсіпі та Сомалі.

John Dou