В ООН просять послабити санкції проти КНДР через ризик голоду

08 октября 09:43RSS feed nk.org.ua

Погіршення гуманітарної ситуації може обернутися кризою, і це співпадає з глобальною "повзучою апатією" щодо тяжкого становища народу Північної Кореї. Про це заявив заявив Томас Охеа Кінтана, спеціальний доповідач ООН з прав людини в Корейській Народно-Демократичній Республіці, пише УНН з посиланням на Reuters.

“Санкції, введені Радою Безпеки ООН, повинні бути переглянуті та пом’якшені у разі необхідності як для сприяння гуманітарній та рятувальній допомозі, так і для сприяння просуванню права на адекватний рівень життя простих громадян”, — сказав він у заключному звіті ООН Генеральна Асамблея, яка відбудеться 22 жовтня.

Лідер Кім Чен Ин у червні заявив, що продовольча ситуація “напружена” через стихійні лиха минулого року, і визнав, що громадяни зазнали жертв під час пандемії. У квітні представники КНДР назвали доповідь ООН про недоїдання дітей “чистою брехнею”.

Північна Корея не повідомляла про випадки COVID-19 і запровадила суворі антивірусні заходи, включаючи закриття кордонів та обмеження подорожей всередині країни.

Але багато північнокорейців, які покладаються на комерційну діяльність уздовж кордону з Китаєм, втратили свої доходи, і це посилюється впливом санкцій, сказав Охея Кінтана.

"Доступ людей до їжі є серйозною проблемою, і найбільш вразливі діти та люди похилого віку знаходяться під загрозою голоду. Основних ліків та медикаментів не вистачає, і ціни зросли в кілька разів, оскільки вони припинили надходити з Китаю, а гуманітарні організації не змогли доставити ліки та інші товари. Нинішнє погіршення гуманітарної ситуації може обернутися кризою, і її слід уникнути“,-сказав він, додавши, що північнокорейцям “не слід вибирати між страхом голоду та страхом COVID-19”.

John Dou