"Усе скінчиться черговим пшиком". Юрист пояснив, чому голову КСУ Тупицького не вдасться відсторонити

30 декабря 00:12uainfo.org

Голова КСУ Тупицький не з'явився до ОГПУ для вручення підозри. Тепер його нібито хочуть тимчасово відсторонити за КПК. Але не вийде

Про це на своїй сторінці у фейсбуці пише Михайло Жернаков, повідомляє UAINFO.org.

Бо ст. 154 КПК каже, що можна відсторонити осіб, яких призначає президент, у порядку, визначеному законом. А порядку жоден закон не визначає.

Закону про президента немає взагалі.

Ні Конституцією, ні законом про КСУ відсторонення ні голови, ні судді КСУ не передбачено.

Так що закінчиться це все черговим пшиком. Із легкою подачі Зеленського з його офісом і його ж "монобільшості".

Адже в нас узагалі з підзвітністю суддів – катастрофа. І це не випадковість, а свідома державна політика.

• Ст. 375 КК – завідомо неправосудне рішення – КСУ визнав неконституційною ще влітку (як потім виявилося, за безпосередньою участю Павла Вовка). І дав Верховній Раді пів року на ухвалення нової редакції. Два тижні тому пів року сплили. Парламент для відновлення цієї статті не зробив анічогісінько.

• Дисциплінарна відповідальність суддів (основний інструмент корекції їхньої поведінки) не працює від слова зовсім. Оскільки займається (точніше – не займається) цим Вища рада правосуддя. Остання успішно залишає на посадах найодіозніших суддів і всупереч закону призначає довічно суддів Майдану. А незалежних суддів, навпаки, переслідує.

Перезавантажити ВРП Зеленський обіцяв народові ще на початку 2019-го, а МВФ – навесні цього року. Із вересня відповідні законопроєкти гниють у Мін'юсті й Офісі президента. Їх ніхто навіть не вносить.

• Двічі з різницею в рік на всю країну гриміли скандали із "плівками Вовка". Окружний адмінсуд продовжує любісінько химери гнути. У боротьбі за справедливість у цій справі детективи НАБУ залишилися сам на сам. Петиція про ліквідацію ОАСК набрала 25 тисяч голосів уже майже дав місяці тому. Президент розпочав якісь там консультації, і на тому все скінчилося.

• Навіть КСУ, який убив електронне декларування й голова якого засвітився по самісіньке не можу на чергових плівках, реформувати ніхто не збирається. Венеційська комісія в терміновому висновку (який сам Зеленський і попросив) чітко написала: судді під політичним упливом; необхідна справжня конкурсна процедура призначення, як того вимагає Конституція. І лише потім можна призначати нових суддів.

Ніхто навіть не обговорює запровадження справжнього конкурсу. "Монобільшість" щосили пхає до КСУ своїх депутатів у винятково політичний спосіб. І президентів представник у КСУ заявляє, що необхідно скасувати закон про люстрацію.

Цей президент, його офіс і його більшість у парламенті дуже чітко за останні 12 місяців продемонстрували, на чиєму вони боці в кожній із цих історій.

Можна вважати це підсумками року.