Україна спілкуватиметься з новим урядом Німеччини про постачання зброї

25 ноября 17:28NK

Україна спілкуватиметься з новим урядом Німеччини зокрема і щодо постачання оборонної зброї нашій державі. Про це під час брифінгу в четвер заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Що стосується питання зброї, то наша позиція залишається незмінною, ми не бачимо перешкод для постачання зброї і зміцнення обороноздатності України, з будь-якою державою світу немає жодних правових, політичних чи моральних обмежень для цього. Будемо спілкуватись з новим німецьким урядом і про це”, — сказав міністр.

Контекст

У травні співголова німецьких “Зелених”, які наразі увійшли в коаліцію для формування нового уряду ФРН, Роберт Габек під час візиту до Києва заявив, що Україні важко відмовити у праві на отримання оборонних озброєнь. При цьому Габек зазначив, що це не суперечить пацифістській позиції його партії.

Утім, слова політика викликали різку критику як з лав партії "Зелених", так й інших політичних сил: Християнсько-демократичного союзу (ХДС), Соціал-демократичної партії та Лівої партії. Окремі депутати Бундестагу від партії "Зелених" дистанціювалися від слів співголови партії.

Однак Роберт Габек, попри критику, не відмовився від своєї позиції. Габек висловив розуміння критики його ідеї з лав своєї партії, однак вказав і на те, що "Зелені" мають “тривалу традицію допомоги Україні”.

Габек, який здійснив візит на лінію розмежування на Донбасі, зазначив, що Німеччина могла б постачати Україні прилади нічного бачення, засоби для розвідки, знешкодження вибухонебезпечних предметів, засоби медичної евакуації.

На заяви політика відреагували у німецькому уряді. Так, речник уряду Штеффен Зайберт заявив, що чинний на той момент уряд Німеччини не надаватиме Україні озброєнь.

John Dou