Удар по базі США став відповіддю Ірану на ізраїльський напад – The New York Times

20 ноября 00:06uainfo.org

Іран не визнав нападу, але офіційні особи США та Ізраїлю заявили, що це була відповідь на ізраїльські авіаудари, які втягнули США в тіньову війну Ірану з Ізраїлем.

Про це повідомляє The New York Times, посилаючись на офіційних осіб США та Ізраїлю, інформує UAINFO.org з посиланням на ZN.UA.

Як пише джерело, 20 жовтня американською військовою базою в Аль-Танф (Сирія) було випущено п'ять озброєних безпілотників.

Два безпілотники, заряджені шарикопідшипниками та шрапнеллю, що говорить про намір знищення, вибухнули під час удару, розповів офіційний американський військовий чиновник.

Центральне командування США назвало це "навмисною та скоординованою" атакою.

Внаслідок удару ніхто не постраждав.

200 людей з персоналу бази евакуювали кількома годинами раніше, після отримання повідомлення про удар від ізраїльської розвідки, що готується.

За інформацією The New York Times, джерела вказали на те, що удару було завдано під керівництвом Ірану проіранськими силами в Сирії.

"Однак представник Пентагону відмовився публічно звинувачувати Іран, частково для того, щоб уникнути зриву переговорів щодо відновлення ядерної угоди з Тегераном, які мають відновитись 29 листопада", - пише The New York Times.

"Була низка подібних інцидентів, коли вони звинувачували Іран без доказів чи документів", - заявив раніше представник МЗС Ірану Саїд Хатібзаде на тлі того, що Іран не взяв на себе відповідальність за завдання удару.

Також, посилаючись на свої джерела, видання пише, що США та Ізраїль мають розвіддані, які вказують на те, що за операцією стоїть Іран. Оскільки три безпілотники не вибухнули, американці змогли вивчити їх і визначити, що в них використовувалася та ж технологія, що й у безпілотниках, які бойовики в Іраку підтримують Іран.

John Dou