Трасс застерегла РФ від повторення обстрілу Одеського порту

01 августа 12:27Интерфакс-Украина

Обстріл РФ Одеського порту не повинен повторитися, а кораблі, що вийшли з чорноморських портів, мають отримати безпечне проходження, заявила міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс.

"Ці кораблі мають отримати безпечне проходження. Не повинно бути повторення обстрілу Росією Одеського порту. Єдиний спосіб, яким Путін може по-справжньому пом'якшити створену ним глобальну кризу продовольчої безпеки, - це припинити своє жорстоке вторгнення в Україну", - йдеться в заяві Трасс на сайті британського уряду в понеділок.

Міністр зазначила, що тепер очі всього світу стежитимуть за тим, чи продовжить РФ використовувати глобальні запаси продовольства як зброю, як це було досі.

"Це важливий перший крок. Велика Британія і наші союзники наполегливо домагалися цього результату. Ми вдячні ООН і Туреччині за допомогу в укладенні цього договору. Росія відчула всю силу глобального тиску, й тепер очі всього світу стежитимуть за тим, чи продовжать вони використовувати глобальні запаси продовольства як зброю, як це було досі", - зазначила Трасс.

Як повідомлялося, в понеділок перше судно з 26 тис. тонн української кукурудзи вийшло з морського торговельного порту "Одеса".

John Dou