Політика стосовно ветеранів має стати основою державної політики – Зеленський

22 августа 11:04Интерфакс-Украина

Політика стосовно ветеранів має стати пріоритетом державної політики, заявив президент України Володимир Зеленський, виступаючи в понеділок на ветеранському форумі "Захисники. Перекличка".

"Ветеранська політика має стати пріоритетом державної політики", - сказав Зеленський. Водночас, за його словами, "всі її деталі мають визначатися разом із ветеранською спільнотою", щоб "не чиновники вирішували, а ветерани".

Зеленський також наголосив на необхідності "продуманої системи підтримки ветеранів під час переходу від військового життя до цивільного".

"Якщо ветерану потрібна підтримка в освіті, працевлаштуванні, він має отримати підтримку", - сказав президент, додавши, що "для роботодавця має бути честю" працевлаштування ветеранів.

"Усі елементи ветеранської політики потребують законодавчої основи, узгодженої роботи органів держвлади та місцевого самоврядування", - зазначив він.

За словами президента, він підписав закон, який допомагає переходу від військової кар'єри до цивільного життя.

"Багато років тисячі сімей ветеранів перебувають у житлових чергах. Неприйнятно, щоб людина не мала свого дому... У рамках нашого плану має бути передбачено все для забезпечення житлом наших ветеранів", - сказав Зеленський.

Серед ключових завдань він також назвав реабілітацію. "Більшість ветеранів – це люди працездатного віку. Це люди, які є основою нашої оборони, можуть стати основою нашої відбудови", – заявив глава держави.

John Dou