ПАРИЖ ЗАКЛИКАЄ ДО ПОЧАТКУ ПЕРЕГОВОРІВ ЄС І БРИТАНІЇ З ПИТАННЯ БІЖЕНЦІВ

11 октября 11:44RSS feed nk.org.ua

Глава МВС Франції закликав Лондон стримати обіцянку і виділити більше 60 млн євро на охорону кордону з Францією в поточному і наступному році.

На тлі гострої проблеми нелегальної міграції уряд Франції закликає до якнайшвидшого початку переговорів на цю тему між Великобританією і Євросоюзом. Як заявив глава МЗС Франції Жеральд Дермані, розробка міграційної угоди між Сполученим Королівством та ЄС особливо важлива тому, що ця тема не була порушена в домовленостях по "Брекзіту".

За словами французького міністра, цю тему Париж підніме і під час головування Франції в Раді ЄС, яке почнеться в січні 2022 року. Крім іншого, Дермань закликав британський уряд "стримати обіцянку" і виділити кошти на боротьбу з контрабандою людей біля берегів Франції.

В рамках угоди, укладеної між Парижем і Лондоном в липні 2021 року Великобританія взяла на себе зобов'язання виділити в поточному і наступному році 62,7 млн ​​євро на охорону кордону з Францією.

Однак, за повідомленнями британських ЗМІ, міністр внутрішніх справ Великобританії Прити Пател у вересні пригрозила утримати ці гроші в зв'язку з великим числом мігрантів, що потрапляють в Сполучене Королівство з Франції через Ла-Манш.

За статистикою французької берегової охорони, 15 400 нелегалів спробували перетнути Ла-Манш з січня по серпень 2021 року. Це на 50% більше, ніж за весь 2020 рік.

John Dou