КСУ розглядає конституційність положень закону про судоустрій та статус суддів

27 мая 13:20NK

Також 27 травня КСУ розгляне конституційність положень КУпАП.

27 травня Велика Палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційною скаргою Зайця Тараса Олександровича щодо відповідності Конституції України положень частини третьої статті 88 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII (далі – Закон). Про це інформує пресслужба КСУ.

Приписи частини третьої статті 88 Закону визначають перелік підстав, за якими може бути оскаржене та скасоване рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, ухвалене за результатами проведення кваліфікаційного оцінювання.

Суб’єкт права на конституційну скаргу вважає, що передбачена положеннями частини третьої статті 88 Закону можливість оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за результатами кваліфікаційного оцінювання виключно з формальних підстав обмежує його конституційне право на судовий захист і право на оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як суб’єкта владних повноважень.

На переконання Зайця Т.О., оспорювані положення суперечать положенням статті 8, частини першої, другої статті 55, частини першої, третьої статті 124 Конституції України.

Також 27 травня о 10.00 Велика Палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розгляне справу за конституційними скаргами Забари Альони Володимирівни, Копилової Надії Анатоліївни, Мартиросяна Гагіка Міграновича щодо відповідності Конституції України положень частини першої статті 14-2, частини п’ятої статті 279-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Суб’єкти права на конституційну скаргу стверджують, що оспорювані положення Кодексу не відповідають низці норм Конституції України, оскільки передбачають можливість притягнення до адміністративної відповідальності власника транспортного засобу навіть у разі, якщо ця особа не вчиняла адміністративного правопорушення.

Нагадаємо, 26 травня Другий сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядає справу за конституційною скаргою Ліненко Наталії Миколаївни щодо відповідності Конституції України статті 485 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495–VІ.

Мария