Кабмін звільнив голову «Гарпоку»

14 ноября 14:00RSS feed nk.org.ua

Під час позачергового засідання Кабінету міністрів України депутати дійшли рішення звільнити голову державного підприємства «Гарантований покупець». Однак він, у свою чергу, має намір звернутися до суду, щоб оскаржити вердикт чиновників.

Аргументує член дирекції “ГарПоку” подати зустрічну заявку до суду тим, що звільнення не несе раціоналізації. За його словами, воно прийняте міністрами через те, що він просто відмовився виконувати вказівки з боку представників влади, які на його думку, є не законними. Вказівки ж стосувалися розрахунків для виробників електроенергії із відновлюваних, так званих «зелених» джерел енергії.

Він також зазначив, що «Гарантований покупець» спрямував 19,3 мільярда гривень, отримані НЕК «Укренерго», в рахунок заборгованості перед виробниками. Глава підприємства акцентує увагу на тому, що саме таких дій з його боку вимагає закон, і жодні спроби тиску «згори» не повинні впливати на відступ від правових норм, щоб дати можливість використовувати ці кошти політикам на власний розсуд.

Пізніше стало відомо, що ця сума грошей перебуває на збереженні в Ощадбанку.

Нагадаємо, «ГарПок» має сплатити 600 млн гривень заборгованості за «зеленим» тарифом. Так вирішив Північний апеляційний госпсуд, відмовивши держпідприємству у задоволенні позову до виробників «зеленої» електроенергії.

Раніше ми також писали, що Володимир Зеленський змінив трьох членів Ради нацбезпеки та оборони.

John Dou