Блокування Росією українського зерна є воєнним злочином, — Боррель

Блокада українських портів, що не дозволяє здійснити експорт мільйонів тонн зерна та спричиняє загрозу голоду у світі, є воєнним злочином, за який РФ доведеться нести відповідальність. Про це заявив верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель перед засіданням міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі, повідомляє «Європейська правда».

«Проблеми виходять від російської блокади українського зерна. Мільйони тонн пшениці були заблоковані і мільйони людей не зможуть споживати цю пшеницю. Тож ця війна матиме драматичні наслідки для світу. Ми закликаємо Росію розблокувати порти та дозволити експорт цього продовольства», - наголосив Боррель.

«Неймовірно, неможливо уявити, що мільйони тонн пшениці залишаються заблокованими в Україні, а в решті світу люди страждають від голоду. Це справжній воєнний злочин. Я не уявляю, щоб це тривало значно довше. В іншому разі це буде чимось, за що Росія повинна понести відповідальність», – сказав Боррель.

Він висловив сподівання, що «ніхто не буде в змозі» опиратись тиску міжнародної спільноти і ООН врешті-решт досягне угоди про вивезення українського зерна.

«Наслідки війни стають дедалі небезпечнішими не лише для України, а й для всього світу», – констатувати Боррель.

John Dou