Байден і Джонсон домовилися про нову «Атлантичну хартію», що охоплює технології, торгівлю і туризм

10 июня 13:35NK

США і Великобританія зобов'язалися узгодити нову «Атлантичну хартію», яка зміцнить торгові, туристичні та технічні зв'язки між двома країнами.

Як повідомляє CNBC, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і президент Джо Байден зустрінуться в четвер перед самітом Групи семи (G-7), який почнеться в п'ятницю в Корнуоллі, на південному заході Англії.

Перед самітом лідери повинні узгодити нову хартію, засновану на політичній заяві, зробленій прем'єр-міністром Уїнстоном Черчиллем і президентом Франкліном Д. Рузвельтом в 1941 році, в якому викладені їхні цілі для повоєнного світу.

Первісна «Атлантична хартія» включала угоди про просування демократії і вільної торгівлі. У заяві, опублікованій пізно ввечері в середу, уряд Великобританії заявив, що хартія 1941 була «одним з найбільших досягнень у відносинах Великобританії і США», яка «зробила більше, ніж будь-яка інша угода, щоб сформувати світовий порядок, що безпосередньо призвело до створення ООН і НАТО».

Британський уряд наголосив, що «Атлантична хартія» 2021 року визнає, що, хоча світ сильно відрізняється від 1941 року, «цінності Великобританії і США залишаються незмінними».

Очікується, що угоди в рамках нової хартії будуть включати зобов'язання щодо відновлення поїздок між Великобританією і США, розвитку торгівлі та «знаковий» технологічний пакт, покликаний полегшити співпрацю між британськими та американськими технологічними фірмами.

Він також буде вирішувати більш свіжі проблеми, такі як боротьба з загрозою кібератак, зміни клімату та захист біорізноманіття, а також зусилля з припинення пандемії коронавірусу і відновлення після неї.

Окрім того, Байден і Джонсон будуть шукати способи поліпшити економічні відносини між країнами, «в тому числі шляхом вирішення спору про літаки», заявила Великобританія, знову висловивши надію на припинення давньої митної війни США і Європою.

Мария