Зеленський запропонував низку змін до е-декларування

29 мая 12:30NK

Президент України Володимир Зеленський закликав уряд невідкладно вдосконалити деякі положення закону про запобігання корупції для підвищення прозорості процедури декларування.

Як повідомили у пресслужбі глави держави, Зеленський звернувся до прем'єра Дениса Шмигаля з відповідним листом після підписання закону, який спрощує процедуру подачі декларацій.

Йдеться про ухвалений Верховною Радою 29 квітня закон, що впроваджує нижню межу в 0,25 прожиткового мінімуму, до якої не здійснюється передача в управління цінних паперів акціонерного товариства.

Крім того, закон виводить з-під декларування номери рахунків, на яких зберігаються некомпенсовані заощадження Ощадного банку СРСР, та операції з обміну валют. Такі операції також не потребують подачі повідомлення про суттєві зміни в майновому стані

Зеленський пропонує визначити термін, протягом якого щодо посадовця після його призначення чи обрання не діятимуть обмеження стосовно припинення підприємницької діяльності або припинення його повноважень у складі правління, наглядових рад компаній.

У листі до уряду пропонується поновити 30-денний період, протягом якого посадові особи зобов’язані передати в управління інших осіб належні їм підприємства та корпоративні права.

Купівля та продаж іноземної валюти, якщо сума перевищує 50 прожиткових мінімумів, може стати обов’язковою для декларування, згідно з пропозиціями президента.

Зеленський також хоче відновити обов’язкову повну перевірку декларацій радника та помічника голови Верховної Ради, та проведення спеціальної перевірки претендентів на ці посади.