Зеленський про новопризначеного генпрокурора: "Людина порядна і професійна"

Президент Володимир Зеленський заявив, що новопризначений генпрокурор Андрій Костін "порядна, професійна людина", яка уміє працювати системно.

Джерело: вечірнє звернення Зеленського

Пряма мова: "Верховна Рада погодила призначення нового генпрокурора, ним став Андрій Костін. Людина порядна, професійна, уміє працювати системно.

Серед його найголовніших завдань суспільство бачить забезпечення всього, що необхідно для притягнення Росії до відповідальності за війну".

Деталі: Зокрема, за словами Зеленського, йдеться про співпрацю з Міжнародним кримінальним судом, з державами-партнерами, які допомагають встановлювати конкретних винних серед російських військових; фіксація фактів скоєних окупантами злочинів, забезпечення формування доказової бази для притягнення до кримінальної відповідальності кожного воєнного злочинця.

Президент назвав ОГП однією з ключових інституцій, яка працює для того, щоб "усі російські вбивці й кати відповідали за скоєне проти українців".

Цьому передувало: 27 липня президент Володимир Зеленський попросив у Верховної Ради згоди на призначення генеральним прокурором народного депутата "Слуги народу" Андрія Костіна – і цього ж дня Верховна Рада підтримала це.

John Dou