Затоплене 64 роки тому місто «спливло» через посуху в США

24 сентября 05:39RSS feed nk.org.ua

У США через сильну посуху «спливло» затоплене 64 роки тому місто Рокпорт, знімками в своєму Twitter-аккаунті поділився льотчик-випробувач дронів Девон Дьюї (Devon Dewey).

Фундаменти будівель, що пішли десятиліття назад під воду, стали видні в штаті Юта. Як розповів пілот, він побачив основи старих будинків і дорогу, що лежить нижче того місця, де зазвичай була вода. «Вся територія досить плоска і однорідна, тому, хоча фундаменти старі і в основному зникли, все одно можна їх чітко побачити, якщо знати, де шукати», – зазначив він KSL News.

Як пише Daily Star, місто, розташоване у вузькій частині долини Вебер в гирлі каньйону Три-Майл, було затоплене для будівництва греблі «Веншіп» в 1957 році. Попри протест жителів, уряд США викупив всю долину і створив водосховище «Рокпорт».

Раніше стало відомо, що через глобальне потепління американська Каліфорнія зіткнулася із загрозою вічної посухи. На заході США зараз склалася складна кліматична ситуація. Засуха змусила фермерів Каліфорнії обмежити використання води, греблі гідроелектростанції майже не працюють, а маленька іскра – від газонокосарки або навіть від спущеної шини – може перетворитися в лісову пожежу.

John Dou