За останні місяці знизилася підтримка рішень ВР з боку всіх фракцій,– дослідження

17 ноября 20:43RSS feed nk.org.ua

Експерти фіксують різке зростання залежності провладних нардепів від голосів колег з двох фракцій

Упродовж останніх двох місяців – 1 вересня–10 листопада, відзначається збільшення залежності монобільшості від підтримки депутатських груп «Довіра» та «За майбутнє». Такі дані дослідження наводить Комітет виборців України.

Як зазначили у КВУ, станом на сьогодні основним союзником «Слуги Народу» в Раді є депутати групи «Довіра», однак й депутати групи «За майбутнє» також часто надають підтримку монобільшості.

Варто відзначити, що за період з 1 вересня по 10 листопада Верховною Радою було ухвалено 137 законодавчих актів. В середньому за них голосували 217 депутатів «Слуги Народу». При цьому депутати монобільшості самостійно забезпечили 226 голосів лише за 20 голосувань із 137.

Головним союзником фракції «Слуга Народу» з підтримки законопроєктів є депутатська група «Довіра». В середньому 15 депутатів групи із 20 голосували «за». За оцінкою КВУ, це найвищий рівень підтримки рішень Ради, який демонструє група «Довіра» з моменту свого створення в грудні 2019 року.

Депутати групи «За майбутнє» підтримують владу дещо рідше (в середньому голосують «за» 48% депутатів), однак майже в усіх критичних для влади питаннях депутати групи голосують в унісон із монобільшістю. Зокрема, це проявилося під час голосування в другому читанні за так званий закон про олігархів (18 із 22 депутатів групи «за»), у голосуванні за кадрові питання (призначення міністра з питань окупованих територій – 14 «за», міністра економіки – 13 «за», міністра стратегічних галузей – 14 «за», міністра оборони – 16 «за»).

Натомість, упродовж останніх місяців знизилася підтримка рішень Ради з боку всіх парламентських фракцій. Як і раніше, найчастіше підтримують прийняті рішення депутати «Голосу», однак їх підтримка ініціатив влади в останні місяці знизилася. Наразі «за» голосують в середньому 51% депутатів фракції (рік тому цей показник становив 65%). Також, як правило, голосують «за» 44% депутатів «Європейської солідарності» (рік тому 62%).

Депутати ВО «Батьківщина», попри те, що час від часу підтримують резонансні ініціативи влади (до прикладу, щодо відставки Д. Разумкова), в середньому не демонструють високих показників голосувань (як правило, «за» голосують 38% депутатів фракції). Як і раніше, майже не голосують «за» депутати «Опозиційної платформи – За життя» – їх рівень підтримки рішень Ради складає 12%.

Нагадаємо, політична партія «Слуга Народу» досі не відзвітувала про витрати на президентське опитування під назвою «5 питань від Президента України», проведене рік тому під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року.

John Dou