Всеукраїнська Рада Церков на зустрічі зі Шмигалем запропонувала заходи щодо подолання демографічної кризи в Україні

24 апреля 08:08uainfo.org

Демографічна криза в Україні була обговорена під час зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, яка відбулася 23 квітня.

Про це інформує UAINFO.org із посиланням на Інститут релігійної свободи.

"Питання, яке потребує уваги – формування цілісної, довгострокової сімейної політики держави, подолання демографічної кризи, яка триває вже третє десятиліття. На наше спільне переконання без цього більшість реформ втрачають сенс. Якщо протягом життя одного-двох поколінь населення України скоротиться вдвічі, а потім український народ демографічно просто зникне – для кого будуть потрібні плоди реформ?", - зазначив предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

З метою реагування на демографічну кризу Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій запропонувала Кабінету Міністрів України:

- Провести підготовчу роботу зі спеціалістами, експертами, батьківським середовищем, релігійними організаціями з вивчення пропозицій щодо подолання демографічної кризи;

- Невідкладно утворити центральний орган виконавчої влади (міністерство чи державну службу) з питань сімейної політики та подолання демографічної кризи;

- Розробити із залученням батьківської громадськості та релігійних організацій та ухвалити на засіданні Кабінету Міністрів комплексну програму подолання демографічної кризи з необхідним для її реалізації фінансуванням з Державного бюджету України.

За словами Старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайла Паночка, якби держава комплексно реалізовувала державну політику підтримки сімей, материнства і батьківства, захищала кожну вагітність від аборту не менше ніж безпритульних тварин та виділила хоча б половину коштів, які витрачаються на просування Стамбульської конвенції та ініціативи Партнерства Біарріц з небезпечною гендерною самоідентифікацією, то в Україні демографічна ситуація вже давно б значно покращилася.

Разом із цим Глава Української Греко-Католицької Церкви нагадав Прем’єр-міністру про попередню домовленість щодо розробки законопроєкту, спрямованого на заборону комерційного сурогатного материнства.

"Треба перешкодити торгівлі людьми, зокрема немовлятами. Це ганебне явище має припинитися в Україні", – наголосив Блаженніший Святослав.