Вода в 71 річці Китаю піднялася до максимуму. Влада попередила жителів про великі повені по всій країні

28 мая 10:45NK

Китай готується до сезону сильних паводків, оскільки в 71 річці спостерігаються критичні рівні води, повідомило у вівторок китайське інформаційне агентство «Сіньхуа».

За даними Міністерства водних ресурсів КНР, кількість опадів в деяких частинах центрального і південного Китаю за останні тижні досягла рекордно високого рівня, хоча загальна кількість опадів в цьому році приблизно на 10% нижче в порівнянні з минулим роком.

У міністерстві заявили, що рівень води в Янцзи і її притоках, як очікується, ще більше підвищиться протягом наступного тижня. Влада попередила жителів про великі повені по всій країні з червня по серпень.

Деякі станції моніторингу видали попередження, оскільки вода на ділянці річки Янцзи в місті Ухань в центральному Китаї піднялася на 1,83 м вище звичайного в цю пору року. Причиною стали проливні дощі вище за течією річки.

Минулого літа кількість опадів досягла другого за величиною рівня з 1961 року, влада зробила сповіщення про повені на великих річках і озерах. Рівень води на гігантській греблі «Три ущелини» тоді досяг максимуму.

За весь минулий рік рівень опадів по всій країні склав майже 700 мм, що на 10,3% вище середнього і на 7,6% більше, ніж роком раніше. При цьому в деяких частинах центрального і північно-східного Китаю кількість опадів збільшилася вдвічі.

23 травня під час ультрамарафонських перегонів у північно-західній провінції Ганьсу в результаті несподіваного випадання граду і крижаного дощу загинув 21 бігун.

У цьому місяці торнадо обрушився на Ухань, і ще один — на східну прибережну провінцію Цзянсу, в результаті чого 12 людей загинули і сотні отримали поранення.