Влада виплатила працівнику, який «врятував Суецький канал», понаднормові після його скарги

22 апреля 05:30NK

Машиніст екскаватора Абдалла Абдель-Гавад, який протягом п'яти днів копаю застряглий в Суецькому каналі контейнеровоз Ever Given, отримав понаднормові за перепрацювання. Про це пише Business Insider з посиланням на заяву Адміністрації Суецького каналу (АСК). Сума виплати не уточнюється, пише TJournal.

8 квітня, приблизно через десять днів після евакуації Ever Given, Абдель-Гавад у інтерв'ю Insider розповів, що він і його колеги не отримали понаднормові. За словами чоловіка, вони працювали протягом п'яти днів по 21 годині, відволікаючись тільки на короткий сон.

Після розв'язання кризи Абдель-Гавада запросили на церемонію, де вітали працівників адміністрації Суецького каналу, що входить до складу уряду Єгипту. Але машиніст виступав як підрядник, тому його ім'я не включили у вдячний список.

«Таким чином, адміністрація Суецького каналу хвалила себе і примовляла, яку прекрасну роботу вони виконали. Але по суті без екскаватора корабель б не евакуювали. Він міг би все ще бути там», – зазначив Абдалла Абдель-Гавад.

13 квітня, після інтерв'ю машиніста екскаватора адміністрація Суецького каналу опублікувала в Facebook заяву, похваливши машиніста за добровільну роботу «понад його зобов'язання». У пості також сказано, що всі працівники отримали належні виплати.

Вантажний корабель Ever Given – один з найбільших контейнеровозів у світі – сів на мілину і паралізував рух в Суецькому каналі вранці 23 березня. 29 березня його вдалося евакуювати, викопавши з-під нього 27 000 кубометрів піску. Сам сюжет став приводом для численних мемів, в основному присвячених фото з одиноким екскаватором на тлі гігантського судна. У ЗМІ техніку прозвали «маленьким землекопом».

«Я не можу сприймати це з гумором, тому що не знав, відкопаю корабель чи ні, я був в центрі ситуації. Вона стала моєю особистою місією. Замість висміювання вам варто було б спробувати зробити що-небудь, щоб допомогти мені повірити, що я зможу витягнути цей корабель», – сказав Абдалла Абдель-Гавад.