Весняне прибирання у шафі: як звільнити місце і що зробити з теплими речами, щоб можна було носити їх ще один сезон

13 марта 18:07GreenPost

Початок весни — це чудовий привід зайнятися перевіркою шафи, щоб позбутися непотрібних речей, що вийшли з моди, і звільнити місце для обновок. Одяг, що не відповідає сезону, слід прибрати на зберігання. Як це зробити, розповідає «Ідеальний гардероб».

Етапи проведення збирання

Перший крок — це підготовка великого дзеркала, чохлів для зберігання одягу та трьох коробок. Сам процес прибирання слід розбити на етапи:

1) Визначити свій стиль одягу, відповідні фасони та розмір. Це необхідно для визначення одягу, який має право залишитись у гардеробі.

2) Коли шафа, комод або гардероб спорожніють, слід протерти стінки, полиці та підлогу вологою ганчіркою, щоби позбутися пилу.

3) Наступним кроком стане сортування одягу в коробки з умовною назвою:

а) «Залишити».

б) «Викинути/віддати» речі, які:

  • давно вийшли із моди;
  • не підходять за розміром;
  • не одягалися протягом щонайменше одного року і навряд чи будуть одягнені ще хоч раз;
  • втратили свій початковий зовнішній вигляд;
  • перестали подобатися чи не відповідають обраному стилю.

в) «Під питанням». Ці речі повторно переглядаються через деякий час, аби визначити, які з них будуть викинуті, а що можна комусь віддати. Можливо, щось повернеться до категорії «залишити». Кінцева мета прибирання — вилучення з гардеробу всього непотрібного, і про це слід пам'ятати до закінчення.

4) Проведення в разі потреби ремонту поличок, ящиків, кріплень. Зламані вішалки слід замінити на нові.

5) Решта сортується за сезонами. Несезонний одяг чистять, перуть або здають у хімчистку, провітрюють, за необхідності ремонтують (зашивають, змінюють блискавки, пришивають ґудзики), а потім прибирають на літнє зберігання. Речі по сезону ретельно оглядаються, щоб виключити наявність забруднень або дефектів, таких як зламана застібка, відірваний ґудзик, шов, що розійшовся. Вбрання, яке підходить за фігурою, стилем, сезоном та іншими параметрами, що не потребують прання чи ремонту, забирається в шафу.

Підготовка та зберігання верхнього одягу

Шубу чи дублянку потрібно просушити в захищеному від світла, добре провітрюваному приміщенні, обов'язково на плічках. Шубку чистять щіткою з м'якою щетиною. У домашніх умовах для очищення забрудненого хутра використовують бензин, крохмаль, житні висівки, манну крупу, пісок, тирсу, та краще звернутися до фахівців.

Дублянки з овчини фахівці рекомендують здавати у хімчистку. Якщо забруднення незначні, плями, що заблищали, можна спробувати відтерти гумкою. Хутро з виворітного боку чистять щіткою для одягу, щоб видалити пил і розпушити, видалити випалі ворсинки.

Шкіряні куртки протирають вологою мильною губкою, потім м'якою сухою ганчіркою. Щоб виріб блищав, його обробляють фланелевою ганчірочкою, змоченою в гліцерині чи невеликій кількості збитих яєчних білків.

Пуховик перед прибиранням на зберігання слід випрати та добре висушити. Роблять це у пральній машині чи вручну, але краще здати його у хімчистку. Перш ніж вирішити, як підготувати куртку до «літнього відпочинку», потрібно уважно вивчити етикетку. Вироби зі спеціальною вологозахисною обробкою чистять виключно у хімчистці. Неправильне прання стане причиною того, що куртка втратить не лише свій зовнішній вигляд, а й властивості.

Пуховик у пральній машині перуть при 30 °С, попередньо почистивши комір, поділ, рукави, бічні частини. Перш ніж відправити його в машинку, слід зняти хутро і застебнути блискавки. Під час віджиму пух може збитися, тому в барабан кладуть кілька м'ячів для гри в теніс. Сухий пуховик добре збивають, щоб відновити об’єм.

Куртки на силіконі чи синтепоні перуть при режимі «Синтетика» з використанням рідкого порошку. Темним курткам необхідно подвійне полоскання, щоб уникнути появи розводів.

Пальто рекомендують віддавати в хімчистку, тому що після прання в домашніх умовах тканина може деформуватися.

Пуховики пальто, куртки вішають на широкі плічка, що відповідають розміру одягу, поміщають у неткані чи тканинні просторі чохли. Зберігати їх потрібно у вертикальному положенні, у темному сухому місці застебнувши всі блискавки та ґудзики. Шуби не повинні торкатися інших речей, щоб не зминався ворс. У шафу кладуть засіб від молі.

Підготовка та зберігання шапок, шарфів, рукавичок, вовняних виробів

Аби шапка з хутра не втратила форму, її напихають папером або надягають на спеціальну підставку. Вовняні светри, шарфи, рукавички, шапки перуть у машинці при режимі «Вовна» або «Ручне прання». Також їх можна випрати вручну. Для прання використовують спеціальні рідкі засоби. Замочувати, викручувати, розвішувати на мотузці для білизни і сушити на батареї такий одяг не можна.

Для прання шкіряних рукавичок використовують теплу воду із шампунем. У призначену для полоскання воду додають гліцерин. Замшеві рукавички під час прання надягають на руки. Сушити вироби зі шкіри та замшу потрібно подалі від опалювальних приладів.

Для зберігання рукавичок і головних уборів виділяють окрему полицю. Аксесуари поміщають у неткані кофри, коробки з картону з отворами для вентиляції та засобами від молі. Також можна скористатися полотняними мішечками для одягу чи м'якими кофрами.

Вакуумні пакети допоможуть заощадити простір

Герметично складені у вакуумні пакети речі зменшуються в об’ємі до 75 % і допомагають заощадити простір у шафі. У вакуумний пакет можна покласти теплу ковдру, об'ємний светр, шарфи, куртки й інші речі, які займають багато місця. Така упаковка захистить одяг від запаху, пилу, вологи, комах і плісняви. Речі повинні бути сухими й чистими, охайно складеними. При використанні вакуумних пакетів слід діяти суворо за інструкцією.

Звільнений від зимових речей гардероб готовий до розміщення одягу сезону «весна-літо» та прийому модних новинок.

John Dou