Вчені з Японії розкрили причину загадкової хвороби кавових дерев

Вчені з Японії дізналися причину хвороби, яка серйозно вражає кавові рослини. У дослідженні, опублікованому в журналі Frontiers in Plant Science, експерти університету Цукуби та Ібаракі довели, що захворювання іржею кавових листя (CLR) широко поширене в основних регіонах вирощування кави у В'єтнамі, другому за величиною виробнику кавових зерен у світі.

"Наше дослідження підкреслює необхідність розгляду діяльності, опосередкованої людиною, оскільки вони можуть швидко прискорити генетичну диверсифікацію популяцій іржавих грибів", - пояснює доцент Окане.

Іржа-це захворювання, назване на честь коричневих грибкових спор, виявлених на поверхні заражених рослин. Грибок CLR, Hemileia vastatrix, викликає захворювання CLR у рослин Coffea. Патоген серйозно вражає каву, приводячи до високих втрат врожаю і зниження якості зерен. Розробка ефективних і практичних способів боротьби з цим захворюванням має величезне значення для вирішення цієї проблеми. Найкращий спосіб боротьби з CLR-це використання стійких до хвороб сортів рослин. Проте нещодавно надійшли повідомлення про спалахи CLR в регіонах вирощування стійких до грибка сортів кави.

Дослідники вивчили поширеність захворювання CLR в декількох регіонах В'єтнаму, що виробляють каву, оцінили поточну структуру популяції і генетичну різноманітність гриба CLR за допомогою генетичного секвенування і оцінили географічний регіон, де вперше з'явився H. vastatrix, а також напрямок його поширення між основними кавовими регіонами.

Результати показали високу частоту захворювання CLR в більшості досліджених регіонів і те, що популяції H. vastatrix у В'єтнамі мають тісний генетичний зв'язок з декількома популяціями Центральної та Південної Америки. Дослідження також виявило потенційні відправні точки та шляхи міграції H. vastatrix в регіонах вирощування кави у В'єтнамі. Поширення CLR з півночі на південь країни показало, що в перенесенні суперечка із зараженого регіону в інші райони були задіяні не тільки природні фактори.

Результати цього дослідження дозволили отримати нову інформацію про генетичну різноманітність H. vastatrix у В'єтнамі, Центральній і Південній Америці. Висновки дослідників допоможуть передбачити поширення небезпечного грибка в майбутньому. Крім того, джерела інфікування і діяльність людини були виділені в якості факторів, які слід враховувати в індустрії вирощування кави для боротьби із захворюванням CLR.

John Dou