Вчені назвали спосіб захисту від діабету

07 апреля 15:55NK

Німецькі вчені розкрили механізм накопичення жиру в підшлунковій залозі і довели, що періодичні голодування допомагають захистити організм від розвитку діабету другого типу

Вчені назвали спосіб захисту від діабету

Як показали спостереження вчених, подібний прийом різко сповільнив накопичення жиру в підшлунковій залозі і в печінці мишей. Завдяки цьому кров гризунів містила таку ж кількість інсуліну і глюкози, як і у здорових мишей з контрольної групи, незважаючи на величезну різницю в споживанні калорій.

Крім того, спостерігаючи за роботою підшлункової залози у тих і інших гризунів, вчені розкрили цікавий феномен - накопичення жиру в цьому органі, незалежно від його кількості в інших частинах тіла, безпосередньо впливало на кількість виробленого інсуліну.

Фахівці виявили, що жирові клітини безпосередньо змушували своїх «сусідів» виробляти більше цього гормону. Це вело до його постійного надлишку в організмі, появи інсулінової несприйнятливості і розвитку повноцінного діабету.

Вчені заявили, що це показує, що діабет можна не тільки лікувати за допомогою подібних голодовок, а й запобігати його розвиток навіть в тих випадках, якщо людина харчується вкрай калорійною і шкідливою дієтою.