В Узбекистані вивели новий сорт гострого перцю “Східна перлина”

У результаті багаторічних досліджень учених-селекціонерів Науково-дослідного інституту овочівництва, баштанних культур і картоплі (НДІ) вперше в Узбекистані виведено сорт гострого перцю – “Східна перлина”. Сорт підходить для вирощування в місцевих ґрунтово-кліматичних умовах. Сорт перцю виведений д.с.х.н. Нурбеком Хушвактовим і д.с.х.н. Рустамом Нізомовим, повідомляє прес-служба Міністерства сільського господарства Республіки Узбекистан.

Крім того, новий сорт гострого перцю – перший місцевий сорт, адаптований до тепличного вирощування в Узбекистані.

Цей сорт середньостиглий, його вегетаційний період становить 123-125 днів.

Зовнішній вигляд “Східної перлини” майже нічим не відрізняється від інших перців. Кущ напівкумулятивний, кремезний, з помірним за розміром листям, високий. Плід конічної форми, середнього розміру, з гладкою поверхнею, зелений при технічній стиглості, червоний при біологічній стиглості. Товщина м’якоті 1,6-2,0 мм, смак гіркуватий. З одного куща отримують 45-50 плодів.

Урожайність цього перцю становить 24-25,5 тонн з гектара.

Сорт “Східна перлина” вимогливий до якості ґрунту і стійкий до вірусних захворювань, його можна вирощувати і вживати в їжу в будь-який час року.

P.S. На нашому сайті Ви можете переглянути перелік сортів, які зареєстровані в Україні, зокрема і сортів перцю . Також Ви можете переглянути оголошення щодо їх продажу або розмістити своє.

John Dou