В “Укргазбанк” може увійти Міжнародна світова корпорація

13 января 19:58NK

В капітал “Укргазбанку” може увійти Міжнародна фінансова корпорація. Про це повідомили у випуску новин “Першого ділового” телеканалу.

Очікувалося, що це станеться торік, однак поки в НБУ говорять про початок цього року.

Ще в 2017-му був підписаний між сторонами меморандум про часткову приватизацію фінансової установи. Зараз в регуляторі підкреслюють – якщо угоду вдасться закрити, то це буде знакова подія для банківського ринку.

Відзначимо, ще в червні уряд уповноважив міністра фінансів на підписання угоди, пов’язаної з наданням IFC 30 млн євро “Укргазбанку” з можливістю подальшої конвертації в капітал.

За умовами, Мінфін повинен укласти договір з IFC про опціон на продаж акцій на дату конвертації, згідно з якою IFC може в будь-який час продати державі акції “Укргазбанку”. Опціон на продаж акцій “Укргазбанку” є безстроковим, а його ціну ще належить визначити.

Нагадаємо, що Національний банк України активно працює над угодою про приватизацію вітчизняного банку «Укргазбанку». У відомстві зазначили, що на даний момент сторони в процесі укладання угоди.

Раніше повідомлялося, що в НБУ на двох останніх засіданнях у 2020 році, які були проведені 24 і 30 грудня, вирішили і анулювали ліцензії на надання фінансових послуг 22 установам. Йдеться про установи небанківського сектора, серед яких були ТОВ «ФК« Кредитлайф », ТОВ« ФК «Кайлас Фінанс» та інші.