В Україні з’являться три нові національні природні парки. Де і чому

04 января 11:31NK

В Україні створять три нові національні природні парки в Україні – «Пуща Радзівіла», «Куяльницький» і «Холодний Яр».

Президент Володимир Зеленський уже підписав відповідний указ, – йдеться на сайті глави держави. президента.

Національний природний парк «Холодний Яр» на 6,8 тис. гектарів створять на Черкащині, «Куяльницький» займатиме 10,8 тис. га в Одеській області, а «Пуща Радзівіла» на 24 тисячі гектарів з’явиться на Рівненщині.

Окрім того, указ передбачає збільшення меж територій кількох уже існуючих парків.

До території Карпатського біосферного заповідника долучать ще 17,9 тис. га земель. До національного природного парку «Вижницький» включать 131 га земель державної власності на території Чернівецької області. А національний природний парк «Меотида» у Донецькій області отримає ще 580,2 га земель.

Що цінного у нових парках. Довідка

Пуща Радзівіла – Кабінет Міністрів України на засіданні 17 лютого схвалив проєкт Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Пуща Радзівіла».

Національний природний парк площею 24 265,307 га розташований на території Сарненського району Рівненської області. Ці території є унікальними і розташовані в басейні річки Ствіга. Тут дуже цінні водно-болотні угіддя, озера та ставки. Також тут мешкає багато представників Червоної книги України. Пуща Радзівіла стане третім національним природним парком у Рівненській області.

Холодний яр – у липні уряд схвалив проект Указу Президента України «Про створення національного природного парку «Холодний Яр». Парк створять на території Черкаського району Черкаської області, до якого включать 6833,5071 га земель державної власності в постійне користування.

Холодний Яр є унікальним об’єктом. Це реліктовий лісовий масив у центрі України. Його територія складається із цінних земель, де зосереджено близько 150 унікальних історичних, археологічних, культурних, природних об’єктів, що потребують збереження та охорони. У Холодноярських лісах збереглися залишки кількох древніх городищ та руїни підземних церков і печер. Тут зафіксоване зростання видів рослин, що занесені до Червоної та Зеленої книг України.

Куяльницький – Куяльницький лиман – важливий рекреаційний і бальнеологічний об’єкт державного та світового значення. Він включений до списку 14 найцінніших лиманно-гирлових комплексів чорноморського регіону України, є родовищем лікувальних грязей та мінеральних вод.

Біологічне різноманіття території представляє близько 800 видів судинних рослин, понад 200 видів птахів, 42 види ссавців, десятки видів амфібій та рептилій. Перелік рослин, що охороняються, містить 43 види з Європейського Червоного списку, 27 видів з Червоної книги України, 47 видів з Червоного списку Одеської області. Також територія має історично-культурну цінність: перші поселення в районі Куяльницького лиману датуються початком І тисячоліття до н.е., в околицях виявлено скіфські кургани та залишки грецького поселення ІІІ-ІV століть до н.е. Територія парку розташована в межах території Смарагдової мережі Європи.

John Dou