В Україні можуть відновити виробництво ЛуАЗів

Як стало відомо AUTO-Consulting, в Україні можуть почати виробляти новий електромобіль. Цією новинкою може стати новий пікап ЛуАЗ. При чому, планується налагодити виробництво одразу двух моделей. Як повідомив ідеолог та реалізатор проекту Вадим Ігнатов на своїй сторінці в ФБ, який вирішив відродити і сам бренд ЛУАЗ і почати виробляти новий електромобіль – знайдено оптимальний форм-фактор – пікап. Як відомо, в Україні не вистачає транспортного засобу, який вдовольнив би потреби малого бізнесу, фермерських господарств та був би просто добрим помічником у домогосподарстві. Не вистачає простого по конструкції, придатного до ремонту та обслуговуванню у будь якій майстерні або навіть на подвір’ї, максимально зручного та утилітарного автомобіля. При цьому не з захмарно великою ціною та придатного для виробництва в українських умовах.

Адже тільки пікап дозволяє максимально задовільнити потреби в утилітарних перевезеннях та отримати універсальну платформу для великої кількості варіантів використання. Пікапів буде 2 види: – перший - з двомісною кабіною та великим вантажним відсіком – другий - з чотирьохмісною кабіною та меншим вантажним відсіком. Назви цих моделей Фермер та Сіті, що натякає на можливі варіанти використання.

Перед запуском виробництва, відпрацьовано та протестовано конструкцію пікапів, яка забезпечить міцність та надійність електромобіля з одного боку, та буде не складна у виробництві. Розроблено оптимальну систему електричного приводу, яка з одного боку надає мінімально необхідні експлуатаційні якості, а з іншого забезпечує мінімальне споживання електричної енергії, тим самим знижуючи вимоги до акумуляторної батареї, вартість якої складає основну частину вартості всього електромобілю.

Зараз йдуть ходові випробування, тестування в реальних умовах використання та на різних місцевостях. - Зроблено багато але є ще декілька важливих кроків до початку продажів. Нажаль війна внесла деякі корективи у плани виробництва, Луцьк зараз знаходиться в небезпечній прикордонній зоні, де кожного дня можливого чекати на провокації з боку агресорів. Тому виробництво ми були змушені розгортати в інших, більш безпечних регіонах України. - Так само складно зараз з постачальниками запчастин, деякі компанії зруйновано, деякі працюють нестабільно. Тому початок приймання замовлень я відклав на початок наступного року, хоча планував його саме на сьогодні.

Ціна на новий ЛуАЗ поки не відома, але може бути доволі цікавою через простоту конструкції та українське виробництво. Сподіваємось, найближчим часом ця інформація також повідомлять.

John Dou