В Україні хочуть перейняти досвід іпотечних кредитів у США

04 мая 05:35NK

Іпотечний досвід США має стати показовим прикладом правильного інвестування у власну економіку для України.

Про це заявив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

У США діє 30-річна іпотечна програма з фіксованою ставкою в 2,7% для придбання громадянами власного житла, що підняло країну на лідируючі позиції з доступності житла і низьких ставок.

«Іпотечний досвід США – показовий приклад правильного інвестування у внутрішню економіку, коли кошти вкладаються у розвиток будівельної галузі завдяки іпотечним кредитам населенню, а потім ці ж кошти повертаються до державного бюджету. Це – безперервна циркуляція ресурсів у власній країні, яка з кожного обороту дає поштовх економіці. І така практика, на моє переконання, має застосовуватись в Україні. Особливо враховуючи той факт, що в українських реаліях розмір мультиплікатора в будівництві складає приблизно 6, – тобто кожна гривня, вкладена у сектор, виробляє для економіки додаткових 6 гривень», – написав Парцхаладзе.

27 січня Кабмін підтримав ініціативу Глави держави про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном (з доопрацюванням).

Деталі дешевої іпотеки: скористатись новою програмою зможуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами; процентна ставка для них буде складати 7% річних, термін кредиту – 20 років; перший внесок становитиме 15% вартості іпотеки; кредит буде обмежений максимальною сумою у 2 млн грн; нормативна площа — 50 кв. м загальної площі житла на одного громадянина або сім’ю з двох осіб і 20 кв. м — на кожного наступного члена сім’ї.