В США пройде найбільший у світі аукціон з продажу шпигунського обладнання КГБ

10 февраля 16:52NK

У суботу, 13 лютого, в Беверлі-Хіллз відбудеться аукціон, на якому буде представлена найбільша в світі колекція спеціального шпигунського обладнання, яким користувалися агенти КДБ за часів Холодної війни. Аукціон організовує будинок Julienʼs Auctions і нью-йоркський Музей шпигунства КГБ, пише Коммерсант.

На торги буде виставлено понад 400 лотів, таких як секретні оперативні камери, машини азбуки Морзе, приховані записуючі пристрої, пістолет у вигляді тюбика губної помади, точна копія парасольки-шприца, що імовірно використовувався для вбивства болгарського дисидента Георгія Маркова, пристрої прослуховування, документи та багато іншого.

Крім того, на аукціон будуть виставлені лоти, пов'язані з Кубою і кубинською ракетною кризою початку 1960-х років.

Так, наприклад, серед лотів буде шкільний табель Че Гевари, підписаний в 1958 році лист Фіделя Кастро, в якому обговорюються плани проникнення в Гавану, презентаційний меч, вручений капітану Вільяму Родеріку Штабу, який брав участь у боях на Кубі, офіційні документи про реєстрацію торгової марки Coca- Cola Company в 1915 і 1917 роках в Гавані, а також оригінальні старовинні срібно-желатинові фотографії, що показують рекламу Coca-Cola і пов'язані з цим брендом події на Кубі.