В ООН занепокоєні жорстокою реакцією талібів на мирні протести

11 сентября 13:31RSS feed nk.org.ua

Нова влада в Афганістані дедалі активніше застосовує зброю для придушення мирних акцій протесту.

Про це в Женеві заявила журналістам речниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) Равіна Шамдасані, передає кореспондент Укрінформу.

Вона нагадала, що таліби видали розпорядження, яке забороняє несанкціоновані зібрання, а також наказали телекомунікаційним компаніям відключити доступ до мобільного інтернету в окремих районах Кабула.

«Ми закликаємо талібів негайно припинити застосування сили й затримання тих, хто реалізує своє право на мирні зібрання, а також журналістів, які висвітлюють протести», - заявила Шамдасані.

Як зазначають в УВКПЛ, акції протесту ставали дедалі численнішими з 15 серпня, коли «Талібан» оголосив про повний контроль над Афганістаном.

За словами представниці ООН, 7 вересня на акції протесту в Гераті таліби застрелили двох людей і поранили ще сімох. Того ж таки дня в Кабулі побили й затримали учасників мітингу (у тому числі жінок), а також приблизно 15 журналістів.

Наступного дня в одному з районів Кабула, де на акцію протесту вийшли переважно жінки, заарештували щонайменше п'ятьох журналістів, ще двох – жорстоко побили.

John Dou