В ООН сподіваються, що стамбульські домовленості щодо зерна допоможуть знизити ціни на продовольство

Заступник генсека ООН Розмарі Дікарло в п'ятницю назвала обнадійливими досягнуті в Стамбулі домовленості щодо експорту українського зерна, проте водночас констатувала, що ознак можливості дипломатичного врегулювання ситуації в Україні поки що немає.

"Незважаючи на обнадійливі зрушення щодо вивезення зерна і за темою добрив, серед нас зберігається глибоке занепокоєння щодо відсутності перспектив для переходу до конструктивного відновлення дипломатичних зусиль, спрямованих на те, щоб знайти вирішення конфлікту", - заявила Дікарло на засіданні РБ ООН.

Говорячи про угоду про створення коридору для вивезення зерна з України, підписану в Стамбулі, а також про меморандум між Росією та ООН щодо сприяння поставкам на світовий ринок російського продовольства та добрив, Дікарло висловила сподівання, що ці документи "допоможуть у подоланні глобального дефіциту продовольства і знизять ціни на продовольство".

"Дуже важливо, щоб Росія, Україна та Туреччина працювали у партнерстві для ефективного виконання угоди", - додала Дікарло.

Теги: #зерно #оон #україна #позиція

© 1992-2022, Інтерфакс-Україна. Всі права захищені Вся інформація, розміщена на цьому веб-сайті, призначена тільки для персонального використання і не підлягає подальшому відтворенню і/або поширенню в будь-якій формі, інакше як за письмовим дозволом "Інтерфакс-Україна". Пресрелізи розміщуються на комерційних умовах. Агентство "Інтерфакс-Україна" не несе відповідальності за їх зміст.

Усі матеріали, представлені у відкритій частині цього інформаційного ресурсу, розміщуються із затримкою близько 15 хвилин. Сайт містить щонайбільше 20% добового обсягу матеріалів інформагентства «Інтерфакс-Україна». Повний доступ до онлайнових і офлайнових інформпродуктів можливий за умови тестового та контрактного підключення до інформації. Авторське право поширюється на всі матеріали «Інтерфакс-Україна».

John Dou