В Нідерландах працює комбайн на сонячних батареях

Машина з назвою Vertical — це повністю електричний комбайн для збирання листових овочів, особливо петрушки, що працює від сонячної енергії. Техніка була розроблена італійською компанією Dari Ecomeccanica на замовлення підприємства з Нідерландів.

«Ця машина призначена для збирання листових овочів акуратними рядами та у вертикальному положенні, звідси і її назва «Вертикаль». Перевага полягає саме в зборі овочів пучками як для дрібнолистих овочів, таких як молоде листя, так і для есенцій з більшим листям, таких як базилік і петрушка. Комбайн підходить для збору пучками — руккола, кінза, шпинат, петрушка, базилік та багато інших овочевих есенцій», — розповідає засновник Dari Ecomeccanica Альберіко Дюрсо.

Відзначається, що машина також може поставлятися з електродвигуном зі стандартним джерелом живлення або від поновлюваних джерел чи за допомогою ендотермічного процесу, якщо цього вимагає замовник.

Машину можна використовувати як усередині теплиці, так і зовні. Більше того, під час живлення від поновлюваних джерел під час роботи комбайн заряджається від сонячних променів. Таким чином, автономність роботи збільшується за повного енергетичного балансу.

«Vertical є екологічним та економічним вибором, оскільки машина виробляє вдвічі більше зв'язок порівняно з ручним збиранням урожаю. Експлуатаційні витрати низькі, немає впливу на навколишнє середовище, і гарантується кращий контроль якості зібраного продукту», — робить висновок Альберіко Дюрсо.
John Dou