В Європі незабаром різко зростуть зарплати водіїв вантажівок - Financial Times

25 сентября 05:29RSS feed nk.org.ua

Гострий дефіцит робочої сили з галузі перевезення вантажів, а також впровадження положень Пакета мобільності приведуть до збільшення заробітної плати водіїв комерційного транспорту в Європі, стверджує президент європейського підрозділу XPO Logistics Europe Луїс Гомес. Про це пише Логіст.Today з посиланням на Financial Times.

Європа потерпає від нестачі професійних водіїв, причому у Великобританії ця проблема стоїть особливо гостро через вихід країни зі складу ЄС, пандемії, податкові реформи і проблеми при отриманні водійських прав. Це призвело до кризи в ланцюжку поставок, порожніх полиць в супермаркетах і зупинки виробничих ліній.

Повідомляється, що логістичні компанії готуються до напружених різдвяних свят, оскільки до цього періоду запаси багатьох товарів будуть вичерпані.

У наступному році дефіцит водіїв вантажівок тільки посилиться, попередив президент XPO Logistics Луїс Гомес. За його прогнозами, криза в галузі не ослабне, оскільки в лютому набудуть чинності більш жорсткі трудові закони ЄС в сфері комерційних автомобільних перевезень, відомі як Пакет мобільності. Їх дія поширюється, в тому числі, і на Великобританію.

«Цей пакет законів про мобільність набуде чинності з 21 лютого і призведе до подальшого обмеження потужностей і інфляції. Транспортні витрати будуть зростати, принаймні, протягом наступних 18 місяців», – зазначив Луїс Гомес.

За даними дослідницької групи Transport Intelligence, в Європі не вистачає 400 000 водіїв вантажних автомобілів через різке зростання онлайн-покупок, викликаних пандемією. При цьому дефіцит, швидше за все, буде поглиблюватися через прийдешні нововведення Пакета мобільності, що мають на меті захистити працівників транспорту від важких умов і низької оплати праці.

Президент XPO Logistics вважає, що внаслідок цих змін зарплати водіїв на континенті виростуть на «високий однозначний або низький двозначний» відсоток.

John Dou