Унаслідок воєнних дій в Україні повністю знищено чотири приміщення судів, не здійснюють правосуддя 135 судів – заступник голови ОП

Станом на понеділок, 25 квітня, в Україні не здійснюють правосуддя 135 апеляційних і місцевих судів, повністю зруйновано приміщення чотирьох судів у Київській, Харківській і Миколаївській областях, повідомив заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов.

"Станом на 25 квітня не здійснюють правосуддя 135 апеляційних і місцевих судів, що становить 20% від загальної кількості судів України. Зазнали пошкоджень або повністю зруйновані 51 суд. Із цієї кількості 47 приміщень судових установ у Київській, Чернігівській, Харківській, Донецькій, Луганській і Херсонській областях зазнали критичних пошкоджень, наразі здійснення правосуддя в них неможливе", - поінформував Смирнов.

Він уточнив, що чотири приміщення судів повністю зруйновані – Бородянський районний суд Київської області, Ізюмський міськрайонний суд Харківської області, Харківський апеляційний суд, будівля якого є пам'яткою архітектури, Господарський суд Миколаївської області.

За його словами, на тимчасово не підконтрольних українській владі територіях розташовані 64 суди, ухвалено рішення про зміну територіальної підсудності цих судів. "Справи, підсудні цим судам, тимчасово розглядають інші суди", - уточнив він.

Також заступник голови ОП додав, що станом на 25 квітня вже відновлено роботу шести судів – Брусилівського, Малинського й Овруцького районних судів Житомирської області, Іванківського районного суду Київської області, Господарських судів Сумської та Чернігівської областей.

John Dou