Улюблена дитина в сім'ї: Якими можуть бути наслідки у дорослому віці

22 апреля 17:40NK

Коли у батьків з'являється улюбленець серед дітей, для інших малюків це може бути болюче відчуття. Які можуть бути наслідки у майбутньому?

В дорослому віці людина, яка була улюбленою дитиною, може мати проблеми в романтичних стосунках. Вона може відчувати, що ніхто не полюбить її так, як батьки. А дитина, до якої не ставляться належним чином, переживає травматичний досвід і відчуває себе приниженою. Водночас улюбленцю бракує впевненості в собі, він не здатен самостійно приймати рішення, стає емоційно залежним.

Крім того, між братами або сестрами виникає своєрідне суперництво. При цьому батьки не приділяють достатньо уваги іншій дитині, не можуть контролювати її емоційні реакції. Розглядаючи випадки, коли батьки віддають перевагу комусь із дітей, потрібно враховувати такі чинники, як вік, їх старшинство, особливості характеру й навіть стать. Усе це визначає поведінку батьків у ставленні до дітей.

Усвідомлюючи різницю між наданням переваги комусь із дітей та індивідуальним ставленням до кожної дитини, батьки зможуть легше впоратися із цією проблемою.