Українцям пояснили, як отримати пенсію на окупованих територіях

Українцям пояснили, як отримати пенсію на окупованих територіях

Кабмін удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України шляхом запровадження додаткової можливості проходження ідентифікації для всіх одержувачів – віддалено.

У Міністерстві із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України пояснили, як пройти віддалену ідентифікацію через «Дія.Підпис» для отримання пенсії на окупованій території.

Цю опцію було розроблено для пенсіонерів, які проживали і проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) до повномасштабного вторгнення РФ. Для отримання пенсій та соціальних виплат вони повинні були приїжджати на підконтрольну уряду України територію. Після закриття майже всіх КПВВ це стало неможливим. Тому Кабінет Міністрів удосконалив механізм виплати пенсій та грошової допомоги громадянам України шляхом запровадження додаткової можливості проходження ідентифікації для всіх одержувачів – віддалено.

Дія.Підпис – кваліфікований електронний підпис, який ви можете використовувати для підписання документів у застосунку Дія та онлайн.

Важливо:

Необхідна ID-картка або біометричний закордонний паспорт у застосунку Дія.

Термін Дія.Підпису – один рік або до моменту його видалення. Створення Дія.Підпису – безоплатна послуга.

Як отримати Дія.Підпис?

  1. Авторизуйтесь у застосунку Дія.
  2. Перейдіть до Меню – Дія.Підпис.
  3. Натисніть Створити.
  4. Підтвердьте особу через перевірку за фото, NFC або BankID.
  5. Придумайте 5-значний код для Дія.Підпису.
  6. Після цього ви можете підписувати документи в Дії та онлайн.

Віддалена електронна ідентифікація здійснюється шляхом авторизації одержувача (без його особистої присутності) в особистому кабінеті порталу Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис (Дія ID). Така можливість прирівнюється до фізичної ідентифікації одержувача.

Також ми розповідали, як подати на ТОТ заяву про надання чи поновлення статусу безробітного та призначення допомоги.

John Dou