Українці не поспішають купувати акції світових компаній

12 января 20:00NK

Українці поки не поспішають купувати акції відомих світових компаній. У грудні минулого року Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку допустила до обігу в Україні акцій Фейсбуку, Нетфлікс, Тесли, Майкрософт та Візи. Про це повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Попри цікаві можливості, зацікавленості з боку українців не зафіксовано. Треба зазначити, що ще у вересні, прем’єр-міністр Денис Шмигаль говорив, що розраховує на створення фондового ринку в Україні за рік. Проте на скільки це доцільно, можна судити вже по завершенні цього року. Адже ситуація може кардинально змінитися вже за підсумками 2021-го.

Раніше повідомлялося, що суд заарештував акції української судноплавної компанії за позовом росіян. Акції Фішінг Компані арештували через рішення Стокгольмського арбітражу. Він зобов’язав Україну відшкодувати ВЕБ витрати, яких той зазнав через арбітражний розгляд інвестиційного спору про експропріацію Промінвестбанку. Однак Україна відмовилася добровільно виконати рішення арбітражу, тож його привів у виконання примусово Верховний суд на території Британських Віргінських островів.