Український дім підготував виставку та світлове шоу до роковин Чорнобильської катастрофи

25 апреля 19:23NK

25 квітня на сайті Національного центру "Українського дому" відкриється онлайн-виставка про Чорнобильське Полісся "Темний рай", а на фасаді будівлі покажуть тематичний світловий перформанс.

Мистецький проєкт презентує понад 12 різноманітних художніх та дослідницьких робіт, які пов'язані із побутом та життям людей Чорнобильського Полісся. В рамках експозиції глядачі зможуть побачити мистецькі відео, інсталяції, архівні фото, живопис, творчі рефлексії, створені спільними зусиллями художників та етнографів, а також почути розповіді про експедиції до тих територій, традиції бджільництва-бортництва, історії місцевих жителів.

Концепція виставки "Темний рай" заснована на проявах життя Чорнобильської зони через тридцять п’ять років спустошення і руйнації. Адже покинуті землі відродилися і несуть свій унікальний код.

Рай, прикритий темрявою людського нігілізму існує — там є життя й одного разу, перелякана тварина, що шукає прихисток від негоди, зайде до похиленої хати з облущеними стінами та побитими вікнами, де рослинність вже проросла з підлоги. Її погляд зупиниться на пожовклій чорно-білій фотографії — “Коли ви вже повернетесь? Ми вас чекаємо, люди!”, - розмірковує Ігор Руденя, художник-самітник, який створив свій маленький світ у покинутому селі постраждалої території (його робота зображена на постері мистецького проєкту).

У ввечері, з 20.00 до 22.00 години на фасаді "Українського дому" відбудеться світловий перформанс "Чорнобильське Полісся. Темний рай". Його можна буде побачити під час прогулянки з будь-якої точки Європейської площі, залишаючись у безпеці та дотримуючись усіх карантинних обмежень, наголошують організатори проєкту,

Перформанс зніматимуть на камеру і, відтак, він буде доступний для перегляду в рамках онлайн-виставки.

Команда проєкту:

Авторка і кураторка — художниця, культурна діячка ZINAIDA

Співкуратор, архітектор онлайн експозиції — Вальдемарт Клюзко

Етнографка, консультантка, доктор історичних наук, співробітниця ДНЦЗКСТК — Олена Боряк

Етнографка, консультантка, співробітниця ДНЦЗКСТК — Наталія Лещенко

Майстриня обрядового хліба, дослідниця традицій експерт натурального природного харчування — Оксана Барабаш

Художник — Ігор Руденя

Кінооператор, фотограф — Сергій Михальчук

Координаторка проєкту — Наталія Рудник

Співорганізатори проєкту:

Державний науковий центр захисту культурної спадщини від техногенних катастроф (ДНЦЗКСТК)

Національний центр "Український дім"