Українська виставка про Чорнобиль відбудеться одночасно в 11 країнах світу

31 августа 16:37RSS feed nk.org.ua

Інтерактивну виставку CHRNBL 35 на базі мобільного додатку Chornobyl App покажуть в різних куточках планети.

Виставка CHRNBL 35 відбудеться в рамках однойменного міжнародного онлайн форуму, в якому візьмуть участь ліквідатори, науковці та експерти з України, США, Канади, Фінляндії, Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Франції, Греції, Словенії та Чехії.

Форум CHRNBL 35, присвячений впливу Чорнобиля на людство, триватиме протягом 5 днів жовтня, а виставку показуватимуть увесь місяць одразу в 11 країнах.

Для цього застосують інноваційну технологію, яку вперше протестували в квітні цього року на 35-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС – тоді виставка відбулася одночасно в 50 містах Україні. 35 роздрукованих постерів оживали у додатку Chornobyl App за допомогою технології доданої реальності та дозволяли відвідати Чорнобиль віртуально і навіть сфотографуватись з Колесом Огляду.

На виставці CHRNBL 35 презентують нові мистецькі експонати, а додаток надасть можливість оглянути відомі об'єкти Зони відчуження, побачити експонати Національного музею Чорнобиль, інтерактивні карти та розсекречені документи КДБ.

Масштабний форум та виставка CHRNBL 35 стануть важливою міжнародною платформою, яка дозволить сприймати Чорнобиль не місцем болі й жалю, а прикладом національного героїзму та світового єднання перед обличчям непереборної сили, – каже кураторка форуму Світлана Коршунова, засновниця проєкту Artefact, який впродовж 4 років реалізує соціальні та культурні заходи, щоб привернути увагу до Чорнобиля.

John Dou