Україна та Молдова відновлять залізничне сполучення

З осені 2022 року відновиться рух поїздів для вантажних перевезень на ділянці залізниці Березине (Україна) – Бессарабська (Республіка Молдова).

«Таким чином, Республіка Молдова зможе експортувати/імпортувати товари через порт Ізмаїл на Дунаї, скоротивши затори в порту Рені. Водночас через цю ділянку залізничної лінії Україна зможе експортувати товари до Республіки Молдова та країн ЄС», – ідеться у повідомленні
Портові комплекси стануть конкурентоспроможнішими, а бенефіціари портових послуг отримають більш диверсифіковану пропозицію», – повідомили у молдовському відомстві.

​Про це повідомляє Міністерство інфраструктури Молдови.

У повідомленні ідеться, що сьогодні було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова та Міністерством інфраструктури України щодо розвитку залізничного сполучення. Документ підписали віце-прем'єр-міністр Андрій Спіну та міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Як зазначається, відновлення руху на ділянці залізниці Березино-Бесарабська перетворить місто. Бессарабія до міжнародного логістичного хабу, через який буде забезпечено зв'язок портів Південний, Одеса, Чорноморськ, Білгород-Дністровський, Ізмаїл, Рені, Джурджулешть, Галац, Бреїла та Констанца.

Також зазначається, що залізнична ділянка Березино-Басарабська на території України була відкрита у 1997 році. Будівництво ділянки передбачається вести протягом 23 км. З них 1,2 км залізниці буде збудовано на території Республіки Молдова.

John Dou