Україна готова забезпечити коридор для прибуття місії ООН та МАГАТЕ на ЗАЕС

24 августа 06:10Интерфакс-Украина

Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на пресконференції за підсумками саміту міжнародної Кримської платформи в Києві, заявив, що Україна готова забезпечити коридор для прибуття місії ООН та МАГАТЕ на Запорізьку АЕС, повідомила пресслужба президента.

"Ми раді, що всі цивілізовані люди нас почули, і зараз ми очікуємо на приїзд. Ми готові зробити безпечний коридор, щоб вони поїхали на поки що окуповану територію", – цитує пресслужба слова Зеленського.

При цьому Зеленський зазначив, що, ймовірно, окупанти щось завозили на територію Запорізької АЕС.

"Тобто все що завгодно може бути: мінування, вибухи чи небезпечне від’єднання від наших мереж і переключення потоку на інший напрямок. Це може призвести до трагедії для всього світу", – сказав він.

Глава держави заявив, що порушував питання безпеки ЗАЕС у розмовах з президентами Франції, Туреччини, іншими лідерами, а також з представниками ООН і МАГАТЕ і закликає "тиснути на Росію", щоб російські військові залишили територію станції, вивізши військове обладнання.

"Треба тиснути на Росію, ставити їм ультиматум від міжнародної спільноти, що вони повинні вийти (з території ЗАЕС – ІФ-У), вивезти техніку, бомби, зброю та людей, які точно не розуміють, що там відбувається, і не мають жодного стосунку до атомної енергетики", – наголосив Зеленський.

Також президент зазначив, що спроби окупантів відключити станцію від українських електромереж не було реалізовано.

Як повідомлялося, остання інформація із Запорізької АЕС про нові пошкодження в результаті обстрілів підтверджує необхідність якнайшвидшого візиту місії МАГАТЕ на станцію, переговори про її організацію активно продовжуються і існує ймовірність такої місії вже найближчим часом, заявив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

John Dou