Указу про «спеціальну військову операцію» нема, тому є всі юридичні підстави вивести війська з України — експерт

14 октября 15:30GreenPost

Для початку війни або спеціальної військової операції керувати країною повинен видати якийсь указ чи наказ. Наприклад, 22 червня 1941 року о 7.15 ранку було видано Бойовий наказ народного комісара оборони № 2: «У зв'язку з нечуваним по нахабства нападом із боку Німеччини на Радянський Союз наказую: Військам усіма силами та засобами обрушитися на ворожі сили та знищити їх у районах, де вони порушили радянський кордон». Про це нагадує відомий російський блогер Дмитро Чернишев.

«Ніякі слова президента по телевізору не є підставою для початку роботи державної машини — ні слова про обрізання, ні обіцянка потрапити до раю, ні цитата з Лермонтова: «Помремо ж під Москвою», ні слова: «Я ухвалюю рішення про проведення спеціальної військової операції». Потрібен папір.

Але паперу нема», — наголошує він.

Справді, на офіційному сайті президента РФ за 24 лютого 2022 року є укази:

  • Про внесення зміни до Указу Президента Російської Федерації від 7 квітня 2014 р. № 213 «Питання Державної фельд'єгерської служби Російської Федерації»;
  • Про прийом у громадянство Російської Федерації та вихід з громадянства Російської Федерації;
  • Про заснування прапора Міністерства юстиції Російської Федерації та про внесення змін до деяких актів Президента Російської Федерації;
  • Про деякі питання акціонерного товариства «Головний центр із відтворення сільськогосподарських тварин».

Натомість про спеціальну військову операцію немає нічого.

«Всі бойові частини Російської Федерації повинні негайно повернутися до своєї постійної дислокації. Впевнений, що правознавці Державної Думи підтримають цю вимогу і негайно розпочнуть процедуру імпічменту», — говорить Чернишев.

John Dou