У Великобританії зростає вертикальне землеробство

Вертикальні ферми обіцяють підвищити продовольчу безпеку, скоротити викиди та відмовитись від добрив — і вони з'являються по всій Великій Британії.

Єдиний вихід - це індустрія вертикального землеробства, що зароджується, у Великобританії. Перспективний гіперлокальний продукт із мінімальним впливом на довкілля, цей сектор процвітає на тлі зростання цін на продукти та турботи про клімат.

Голландські фахівці зі стійкого сільського господарства One Farm - остання фірма, що уклала угоду щодо будівництва вертикальної ферми у Великій Британії. Він перетворить покинутий склад у Саффолку на підприємство з вирощування листової зелені у великих масштабах.

Тим часом у Глостерширі компанія Jones Food Company готується відкрити свою другу вертикальну ферму, перерізавши стрічку у Північному Лінкольнширі у 2019 році. За підтримки Ocado Group підприємство в Лідні, як стверджує компанія, стане найбільшим зі свого вигляду у світі. Він має відкритися восени.

Вертикальне землеробство означає вирощування продуктів у приміщенні на багатоповерхових ярусах. Групи світлодіодів забезпечують життєво важливе світло для сільськогосподарських культур, що вирощуються з використанням гідропоніки, де зростання рослин підживлюється рідкими поживними речовинами, що вносяться в середу без ґрунту.

На своїй ділянці площею 6400 кв. м неподалік Ньюмаркету One Farm планує виробляти 415 тонн листових овочів, трав і салатних культур на рік і робить ставку на розширення другого етапу, щоб збільшити обсяг виробництва до 1000 тонн. Нове підприємство Jones Food Company буде приблизно вдвічі більше.

Генеральний директор One Farm Міра Мерме заявила, що інновації та інвестиції в технології виробництва продуктів харчування мають життєво важливе значення для підвищення продовольчої безпеки у Великій Британії та боротьби з надмірною залежністю від імпорту.

«Ми просто ще один вид фермерства, – пояснила вона. «Дуже добре думати про нас як про технології, але насправді наша мета полягає в тому, щоб виробляти дуже високоякісну, дуже поживну та доступну їжу, яка практично не завдає шкоди навколишньому середовищу»,- зауважила Міра Мерме.
John Dou