У Великій Британії для доставки палива долучили армію. У країні триває криза через брак далекобійників

05 октября 01:50uainfo.org

Влада Великої Британії вирішила долучити військових до доставки пального на автозаправки. Так країна намагається побороти паливну кризу, яка виникла через брак далекобійників.

Про це пишуть Sky News та Reuters, інформує UAINFO.org з посиланням на Нromadske.ua.

Армію залучили у межах операції «Ескалін». Усього допомагати доставляти паливо будуть приблизно 200 військових, із яких сотня — у ролі водіїв.

Більшість із них працюватимуть у Лондоні та південно-східній частині країни: саме там зараз найбільше бракує палива на АЗС. Перед початком роботи частина військових пройшла навчання у компанії Hover, яка займається доставкою пального.

Міністр фінансів Ріші Сунак заявив, що ситуація із браком палива на АЗС вже покращується. Проте журналісти Reuters зазначають, що бачили понад 20 закритих заправок у Лондоні та на півдні Англії.

За даними Асоціації роздрібної торгівлі бензином, близько 22% АЗС у Лондоні та у південно-східній частині країни все ще залишаться без палива. А виконавчий директор цієї організації Гордон Балмер сказав, що для відновлення нормального рівня запасів може знадобитися від тижня до 10 днів.

Звідки криза?

Як пише Reuters, британські ланцюги постачання постраждали через брак робочої сили після виходу королівства з Європейського Союзу та початку пандемії коронавірусу. Йдеться не лише проблеми із пальним, але й іншими продуктами.

Через це у великих містах серед людей розпочалася паніка: вони почали намагатися закупити паливо, і через це біля АЗС сформувалися величезні черги. У деяких водіїв навіть доходило до сутичок за можливість заправити свою автівку.

Натомість британські високопосадовці неодноразово заперечували, що паливну кризу спричинив вихід з Європейського Союзу. Вони кажуть, що це нібито глобальна проблема. Хоча в інших європейських країн такої кризи немає.

John Dou