У Варшаві створили центр, який допоможе у відбудові українських міст

Експерти допомагатимуть у відбудові українських міст, постраждалих внаслідок війни, та захищатимуть памʼятки від руйнування.

У Варшаві створили центр, експерти якого допомагатимуть у відбудові українських міст, постраждалих внаслідок війни, та захищатимуть памʼятки від руйнування. Про це повідомляє TVN Warszawa.

Експерти допоможуть підготувати відповідні заявки для внесення історичних будівель Одеси, Чернігова та Харкова до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Також у центрі збиратимуть гроші на реконструкцію памʼяток.

Від початку повномасштабної війни у Варшаві постійно збирали необхідні для укріплення памʼятників матеріали і відправляли їх до українських міст. Однак, зараз міська рада вирішила розпочати новий етап підтримки і створити комплексний центр відбудови.

Планується запуск платформи для покращення комунікації між українськими та польськими містами, збиратимуть матеріали для охорони памʼяток та розроблятимуть стратегію відбудови спадщини із залученням фахівців різних галузей — місцеві реставратори вже співпрацюють з українцями.

John Dou