У Техасі заблокували рішення Байдена про припинення депортації мігрантів

27 января 09:55NK

Суд американського штату Техас наклав тимчасову заборону на рішення президента Джо Байдена про припинення депортації нелегальних мігрантів з країни. Про це повідомляє Reuters, передає УНН.

Контекст

Перед інавгурацією Байдена його штаб опублікував меморандум, в якому говорилося про швидке скасування низки законодавчих актів, прийнятих його попередником Дональдом Трампом.

Серед них було рішення про 100-денний мораторій на депортацію мігрантів, яких привезли в США незаконно ще дітьми. Відразу після вступу на посаду глави держави Байден підписав укази, що скасовують попередні рішення Трампа і доручив Міністерству внутрішньої безпеки США (DHS) вжити заходів щодо захисту дітей нелегальних мігрантів.

Відповідь суду з Техаса

Однак суддя Південного округу Техасу Дрю Тіптон, призначений в минулому році на цю посаду Трампом, наклав на це рішення судову заборону терміном на два тижні. Раніше 22 січня генпрокурор Техасу Кен Пакстон заявив, що рішення Байдена призупинити депортацію завдасть величезної шкоди штату — воно збільшить витрати на освіту, охорону здоров’я і соціальні служби, оскільки спрямовані на депортацію нелегалів залишаться на території Техасу.

Крім того, Пакстон відзначав, що призупиненням депортації федеральна влада фактично проігнорували конституційні норми, які наказують їм зобов’язання взаємодіяти з владою штату з питань, що стосуються міграції.

Доповнення

Обраний президент США Джо Байден 20 січня на церемонії інавгурації прийняв присягу, офіційно вступивши на посаду глави держави.