У США різко здорожчали харчові продукти: святкова вечеря вартує на 14% більше

19 ноября 07:41RSS feed nk.org.ua

За тиждень, 25 листопада, у США святкуватимуть День подяки. У цей день, традиційно, родини збираються разом на святкову вечерю. Однак, через різке здорожчання харчових продуктів, у цьому році запечена індичка та гарнір вартуватимуть щонайменше на 14% дорожче.

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

Причин здорожчання продуктів є кілька. По-перше, внутрішня інфляція. По-друге, проблеми із постачанням експортних товарів через пандемію коронавірусу. По-третє, невідповідність запитів на попит та пропозицію.

В Американській федерації фермерських бюро підрахували, що вечеря для родини з десяти осіб вартуватиме у цьому році, в середньому, 53 долари. Торік це було майже 47 долари.

Якби американці замовляли готові страви, а не готували їх вдома, то вартість вечері була б значно вищою.

Старший економіст організації Вероніка Най пояснила:

“Серйозні збої в економіці США та проблеми із постачанням продуктів протягом останніх 20 місяців (поки триває пандемія коронавірусу), труднощі з прогнозуванням запиту під час пандемії коронавірусу й високий світовий запит на продукти, а особливо – м’ясо”.

У порівнянні з минулим роком, вартість головної страви вечора – індички, зросла на 24%. При цьому, магазини почали значно пізніше продавати м’ясо. Приміром, з 5 по 11 листопада індичку можна було придбати не зі знижкою, а, навпаки, дорожче. При цьому, американці швидко розкуповували птицю, бо боялися повторення тогорічної історії, коли м’яса на всіх не вистачило.

Як правило, окрім індички, американці готують на День подяки батат, здобну випічку з додаванням масла, горох, журавлину, нарізку зі свіжих овочів, гарбузовий пиріг зі збитими вершками, подають каву та молоко.

John Dou